Imuniteto problemos

Imuniteto silpnumas arba nepakankamumas kitaip, dar vadinamas imunodeficitu, pasižymi polinkiu dažnai sirgti. Visų pirma imunodeficitą galima įtarti vaikams arba suaugusiems, dažnai sergantiems peršalimo ligomis: sinusitu, bronchitu, ausų uždegimu, angina, faringitu, nasofaringitu, dažnai sloguojantiems, kosėjantiems.  Jeigu imunodeficitas neįgimtas, tai būtent nuo šių įvardintų negalavimų, kurių metu pažeidžiama kvėpavimo takų gleivinė, prasideda kelias į imunodeficitą ir jeigu pacientas negauna tinkamos pagalbos, šie susirgimai tampa jau bendro imunodeficito komplekso reiškiniais, kartojasi vis dažniau, trunka ilgiau ir sunkiau nei įprastai.  Dažni sirgimai, antibiotikai, kalusimai "- Kodėl negalų pasveikti?, - Kodėl dažnai taip sunku išbristi iš ligų?, - Kodėl dažnai peršalau? - tampa kasdienybe.

O pažengus toliau, infekcijai gilėjant, imunodeficitas pakenkia jau ir kitus organus. Gali atsirasti adenoidų ir kaklo limfmazgių padidėjimas, burnos gleivinės opos, konjunktyvitas (akių ir vokų paraudimas).  

Pažeidžiama oda: piodermija (odos pūliniai), aknė (veido spuogai), odos bėrimai, alopecija (plaukų iškritimas), karpos, atopinis dermatitas, teleangiektazija (kraujagyslių išsiplėtimas). Pacientas "visam laikui apsistoja" pas dermatologą (odos gydytoją). Tačiau tokie reiškiniai – ne odos ligos, bet rimtesnės problemos pasireiškimas odoje, kurių odos gydytojas iš esmės išspręsti negali.

Žarnyno problemas sukelia Giardia lamblia, rotavirusas, citomegalovirusas ar Cryptosporidium.  Pastebima malabsorbcija - maisto nepasisavinimas, vėmimas, diarėja (viduriavimas), svorio kritimas.

Imunodeficitas gali pasireikšti kraujo pokyčiais: anemija (hemoglobino trukumu), leukopenija, trombocitopenija; autoimuniniais reiškiniais (vaskulitu, artritu, endokrinopatijomis), nervų sistemos sutrikimais (lėtiniu encefalitu, neuropatijomis, raumenų skausmais). Sergant imunodeficitu, ypač humoralinio imuniteto, didėja rizika susirgti navikinėmis  ir autoimuninėmis ligomis.

Nepageidaujamos reakcijos po imunizacijos (vakcinacijos) – tai pat yra imunodeficito požymis!  Ir tokiais atvejais vakcina nepagerina imuniteto, o tik ji  pabloginą. 

Svarbu žinoti! Pacientų, kurie turi T-limfocitų deficitą, negalima skiepyti: tymų, raudonukės, epideminio parotito, BCŽ vakcinomis, todėl kad šios gyvos vakcinos gali sukelti netgi tikra infekcinę ligą.

Dauguma įgimtų imunodeficito atvejų 80% pasireiškia iki 20 metų. Ankstyvoji imunodeficito diagnostika ypatingai svarbi, nes galima apsisaugoti nuo tolesnes  infekcijos raidos ir komplikacijų. (Apie skiepus, alerginė sloga ir kt. plačiau...  http://info.cmsri.org/the-driven-researcher-blog/topic/mawson-vaccine-study )

Kaip įtarti imunodeficitą? (tarptautinės rekomendacijos /10 kriterijų):

 1. du ar daugiau sinusito atvejų  per metus;
 2. du ar daugiau plaučių uždegimų per metus;
 3. pasikartojantis stomatitas, burnos ar kitos lokalizacijos pienlige ilgiau kaip du mėnesius;
 4. pasikartojantys abscesai, furunkulai, karbunkula (pūliniai ir pulynai);
 5. meningito, osteoartrito ir kitų apsunkintų infekcijų atvejai;
 6. pasikartojančios žarnyno infekcijos (vaikams pilvo paskaudenimai) ;
 7. sulėtėjęs vaiko augimas, raida;
 8. keturi ar daugiau vidurinės ausies uždegimų per vienerius metus;
 9. autoimuninė liga (skydliaukės tyroiditas ir kt);
 10. šeimyninė imunodeficito anamnezė.

Imunodeficitas diagnozuojamas atliekant bendrus ir specifinius biocheminius kraujo tyrimus. Sunkaus imunodeficito atveju skiriamas specifinis gydymas ligoninėje, skiriama pakaitinė imunoglobulinų terapija arba kaulų čiulpų transplantacija, tačiau dauguma vidutiniškai ir lengvai kliniškai pasireiškusių, pradinių  imunodeficitų tiesiog negydoma! Specifinių vaistų nėra, dažnai manoma, kad organizmas pats turi susitvarkyti. Todėl gydant sinusitą, bronchitą, otitą, tonzilitą, anginą, peršalimo ligas, faringitą, dažnai segančius vaikus, kad pasiekti rezultato, neužtenka tik LOR gydytojo pagalbos. Problemos sprendimas glūdi už LOR gydytojo kompetencijos ribų: reikalauja imunologo, infektologo, dietologo, alergologo, pulmonologo žinių, reikia atlikti nemažai tyrimų, paaukoti daug energijos, laiko ir pinigų. Klinikos specialistų profesionalumas padės jums be biurokratijos, be lakstymo pas skirtingus specialistus išspręsti problemas. Jūs taupysite savo laiką, nervus, savo ir savo vaiko sveikatą.Imunodeficito problemos sprendimas reikalauja ir paciento atsakomybės: pasitikėjimo gydytoju, nuoseklaus ir griežto nurodymų laikymosi, valios jėgų. Dėl savo sveikatos reikia pasistengti. Neatsakingų, abejojančių, stebūklų ir nuotykių ieškotojus prašome nesikreipti. 

Klinikoje kiekvienam pacientui skiriamas individualus gydymas, atliekamas biopreparatais, kuris priklauso nuo kiekvieno žmogaus imunodeficito kilmės, būklės, laipsnio, uždegiminio proceso lokalizacijos, simptomatikos ir kt. Pacientams sudaroma gydomoji mityba, atsižvelgiant į paciento kraujo tyrimus, maisto toleravimo kriterijus, endotoksikozės laipsnį.

Susiję straipsniai:

 1. Dažnai sergantis vaikai (DSV).

Kaip mus rasti

Vilnius

Biorevital klinika
Pelesos g. 7 (šalia geležinkelio stoties)
Tel. 8 655 32645

Kaunas

Ąžuolyno sveikatos centras
K. Petrausko g. 40, 4 kabinetas
Tel. 8 674 47746

 

Gydytojai

MDr. Aleksas Mickonas

Dirba: Vilniuje, Kaune