Deprecated: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in /home/biital/domains/biorevital.lt/public_html/sites/all/modules/imagecache_actions/utility.inc on line 455

Deprecated: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in /home/biital/domains/biorevital.lt/public_html/sites/all/modules/imagecache_actions/utility.inc on line 456

Deprecated: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in /home/biital/domains/biorevital.lt/public_html/sites/all/modules/imagecache_actions/utility.inc on line 457

Deprecated: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in /home/biital/domains/biorevital.lt/public_html/sites/all/modules/imagecache_actions/utility.inc on line 471

Deprecated: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in /home/biital/domains/biorevital.lt/public_html/sites/all/modules/imagecache_actions/utility.inc on line 472

Deprecated: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in /home/biital/domains/biorevital.lt/public_html/sites/all/modules/imagecache_actions/utility.inc on line 473

Deprecated: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in /home/biital/domains/biorevital.lt/public_html/sites/all/modules/imagecache_actions/utility.inc on line 474

Deprecated: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in /home/biital/domains/biorevital.lt/public_html/sites/all/modules/imagecache_actions/canvasactions/rounded_corners.inc on line 155

Deprecated: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in /home/biital/domains/biorevital.lt/public_html/sites/all/modules/imagecache_actions/canvasactions/rounded_corners.inc on line 156
Kontūrinė veido plastika | Biorevital

Kontūrinė veido plastika

Kontūrinė veido plastika. Kas tai?

Kontūrine veido plastika vadinamas  nechirurginis, neoperacinis trūkumų ir defektų korekcijos metodas, suleidžiant hialurono preparatų. Taikant  kontūrinę veido plastiką galima panaikinti mimikos raukšles ir pakoreguoti veido kontūrą. Filerių injekcijomis galima padidinti lūpų tūrį ir išlyginti randinius odos pažeidimus.

Kontūrinė veido plastika pirmą kartą aprašyta 1893 m. Pirmasis ją ėmė taikyti vokietis gydytojas Noiberis. Savo pacientams į problemiškas veido vietas jis sušvirkšdavo smulkių riebalų lašelių, paimtų iš šlaunų ar kitų kūno dalių. 1902 m. šiuo tikslu pradėta naudoti sintetinė medžiaga parafinas. Vis dėlto šis metodas turėjo sunkių nepageidaujamų pasekmių: injekcijų vetose susidarydavo fibrozinių kapsulių, pasitaikydavo ir kitokių poinjekcinių komplikacijų, dėl kurių atsirasdavo ryškių veido deformacijų.

1940 m. sukūrus silikono želė kontūrinės veido plastikos plėtra įgavo didesnį pagreitį. Daug metų silikono želė  buvo naudojama įvairių kosmetologinių operacijų metu. Vis dėlto ilgainiui ėmė aiškėti, kad ir šis metodas susijęs su daugeliu nepageidaujamų šalutinių poveikių. Pastebėta, kad silikono fileriai gali migruoti po kūną, aplink juos atsiranda granuliomų ir fibrozės židinių.

Revoliucinis perversmas kontūrinės veido plastikos srityje įvyko 1995 m. sukūrus hialurono rūgšties filerių. Hialurono rūgštis – natūralus gamtinis polimeras, esantis žmogaus jungiamajame audinyje, todėl jis optimaliai suderinamas ir gerai prigyja jame. Kosmetinis hialurono rūgšties užpildų efektas trunka nuo 6 iki 8 mėnesių. Vėliau hialurono rūgštis natūraliu būdu pašalinama iš organizmo nepalikusi pėdsakų. Hialurono rūgšties filerių injekcijos atliekamos elastinėmis bukomis adatomis – kaniulėmis. Dūrio metu jos nežaloja audinių, o juo praskiria.

Ši technologija iki minimalaus sumažina skausmo pojūtį injekcijos metu ir poodinių kraujosruvų riziką. Dabartiniu metu gaminami įvairūs hialurono rūgšties fileriai, visų jų sudėtis praktiškai identiška.

Injekcinio defektų šalinimo metodo pranašumai

Ilgą laiką vienintelis veiksmingas veido odos atjauninimo ir veido formos korekcijos metodas buvo plastinė operacija. Šiuolaikinė injekcinė kosmetologija  veiksmingumu prilygsta chirurginei plastinei operacijai.

Palyginus su plastine operacija kontūrinė veido plastika turi reikšmingų pranašumų, svarbiausi iš jų: * mažas procedūros traumingumas, * procedūrą galima atlikti ambulatoriškai, * procedūra turi mažai kontraindikacijų, * greitai matomas teigiamas efektas, * procedūra stimuliuoja savo kolageno gamybą paciento audiniuose, tai lėtina odos senėjimą, * procedūra palyginus nebrangi.

Nesėkmės atveju, jei atliktos procedūros rezutatai netenkina kosmetologo ar paciento, pasibaigus preparato poveikiui oda atgauna buvusią išvaizdą be kokių nors papildomų manipuliacijų.

Ši procedūra gali ne tik išlyginti senstant atsiradusias odos raukšles, bet ir padeda spręsti praktiškai visas su kliento išvaizda susijusias problemas. Taikant šią procedūrą galima: pakeisto nosies formą, padidinti smakrą ir skruostus, pašalinti po akimis atsiradusius maišelius ir perteklinį žandų putlumą, koreguoti lūpų formą ir padidinti jų tūrį, sumažinti po spuogų likusius odos nelygumus ir kitokius randus.

 Kontūrinės plastikos procedūra bus sėkminga, jei tinkamai parinksime preparatą. Skirtingoms procedūroms reikalingi tam tikri fileriai, jie skiriasi struktūra, išgaunamo efekto išraiškingumu.

Kaip atliekama procedūra?

Kaip ir prieš bet kokią medicininę procedūrą, rengiantis grožio injekcijai reikalinga specialisto konsultacija. Konsultantas apžiūri paciento odą, aptaria su juo pageidaujamą rezultatą. Atsižvelgus į tai, parenkamas tinkamiausias fileris ir įsitikinama, ar pacientas nėra alergiškas preparatui ar jo komponentams. Paskui gydytojas nustato reikalingą procedūrai filerio kiekį ir injekcijos gylį.

 Nors dauguma procedūros metu atliekamų injekcijų praktiškai neskausmingos, pacientui pageidaujant dūrio vietos patepamos anestetiku (žėle). Kontūrinės plastikos procedūra dažniausiai trunka ne ilgiau kaip 40 minučių. Iškart po procedūros pacientas išleidžiamas į namus. 

Rezultatai, reikalingų seansų skaičius

Pageidaujamą procedūros efektą pacientas gali pamatyti iškart po injekcijų, tačiau maksimalus rezultatas pasiekiamas po kelių dienų. Kontūrinė veido plastika fileriais ne tik padeda koreguoti  norimą veido dalį, bet ir pagerina bendrąją odos būklę. Užpildo sudėtyje esanti hialurono rūgštis sulaiko drėgmę kūno audiniuose, todėl pagražėja veido odos spalva, padidėja odos stangrumas. Dažniausiai pageidaujamam efektui pasiekti užtenka vieno procedūros seanso.

Keletą kartų apsilankyti kosmetologo kabinete tenka tik tiems pacientams, kurie turi sudėtingų išvaizdos problemų ir jų sprendimui reikalingos injekcijos į skirtingas veido sritis.

Priklausomai nuo naudojamo filerio, procedūros efektas išlieka 6 – 12 mėnesių. Dauguma naudojamų hialurono rūgšties preparatų iš žmogaus organizmo pašalinami per vienerius metus. Po šio termino dailią veido išvaizdą vėl galima atkurti pakartotinai suleidžiant reikalingų preparatų. Fotografijose galite matyti, kaip atrodo  pacientų veidai po kontūrinės plastikos:

Kontraindikacijos, galimos komplikacijos ir šalutiniai poveikiai

Nors iš šalies kontūrinės plastikos procedūra atrodo nesudėtinga, iš tiesų ji yra susijusi su rimta intervencija į žmogaus organizmą, taigi, turi kontraindikacijų. Ji neatliekama: * sergantiesiems kraujo ligomis, jeigu sutrikęs kraujo krešumas; * jei pacientas vartoja kraują „skystinančių“ vaistų; * sergant bet kokios etiologijos odos liga; * sergant autoimunine ligą; * nėščioms ir krūtimi maitinančioms moterims; * jei neseniai atliktas cheminis pilingas ir odos šlifavimo procedūros.

Netinkamai ar ignoruojant kontraindikacijas atlikta kontūrinė plastika gali ne tik pabloginti odos būklę, bet ir paskatinti lėtinių ligų paūmėjimą. Asmenims, turintiems labai jautrią odą, injekcijos vietoje gali atsirasti patinimų ar poodinių kraujosruvų, kurios pranyksta per keletą dienų.

 Pagreitinti gijimą padės keletas patarimų: pirmąsias dienas po procedūros reguliariai uždėkite raminamąsias mėtų ir ramunėlių veido kaukes; minimaliai naudokite pudros ir toninio kremo, draudžiami bet kokie pilingai ir odos gremžimas; odą galima patepti gijimą skatinančiais kremais, kaip antai, pantenolio ar belanteno.

Odos patinimas bus ne toks ryškus, jei mažiau vartosite druskos.   

Šiuo metu kontūrinė plastika yra viena pažangiausių kosmetologijos sričių. Kontūrinei plastikai naudojami fileriai ir jiems injekuoti skirti instrumentai iki minimalios sumažino bet kokių neigiamų šalutinių poveikių riziką. Tiesa, nuo vadinamojo žmogiškojo faktoriaus niekada nebus visiškai apsaugotas nei procedūrą atliekantis kosmetologas, nei pacientas. Geriausius procedūros rezultatus užtikrina patyrusio kvalifikuoto gydytojo pasirinkimas, kuris paskirs tinkamiausią preparatą ir jo suleidimo technologiją 

Kaip mus rasti

Vilnius

Biorevital klinika
Švitrigailos g. 1-104
Tel. 8 655 32645

Kaunas

Ąžuolyno sveikatos centras
K. Petrausko g. 40, 3 kabinetas
Tel. 8 674 47746

 

Gydytojai

MDr. Aleksas Mickonas

Dirba: Vilniuje, Kaune