Nosies polipai

Problemų dėl nosies polipų dažnai turi asmenys, sergantys bronchine astma, alerginiu rinitu (šienlige), o taip pat sergantys mukoviscidoze, lėtiniu sinusitu (haimoritu, frontitu ir kt.). Nosies polipai dažnai maišomi su adenoidais (žr. "Adenoidų gydymas be operacijos").

Nosies polipai yra nosies arba sinusų gleivinės išaugos, panašios į vynuogių kekes. Dažniausiai nosies polipai auga akitkaulio srityje, nosies ertmės viršuje. Augantys polipai apsunkina kvėpavimą, netgi gali visai uždengti nosies angas, tokiu būdu trukdydami kvėpavimui. Tokie pacientai pradeda daugiau kvėpuoti pro burną, artimieji skundžiasi garsiu ligonių knarkimu naktimis. Galimi balso pokyčiai („kalbėjimas per nosį“), nuolatinė sloga.  Dėl pažeistų gleivinės kraujagyslių gali prasidėti kraujavimas iš nosies. Polipų augimas gali komplikuotis uoslės praradimu. Be to, nosies polipai gali blokuoti prienosinių ančių angas, išprovokuoti jų uždegimą (sinusitą). Mūsų praktikoje pasitaikė tokių atvejų, kai polipai susiformuoja tokie dideli, kad išlenda pro nosies šnerves. 

BIOREVITAL klinikoje taikome unikalią nosies polipų diagnostikos ir gydymo programą. 60% polipozinių darinių išgydoma be operacijų, ir tik esant poreikiui polipai šalinami taikant moderniausią Surgitron technologiją. Procedūra nesukelia kraujavimo, todėl po jos nereikia keliom dienom kišti tamponų į nosį, dėl to palyginus su kitais chirurginiais būdais toks gydymas yra labiau komfortiškas.

 

Kaip mus rasti

Vilnius

Biorevital klinika
Švitrigailos g. 1-104
Tel. 8 655 32645

Kaunas

Ąžuolyno sveikatos centras
K. Petrausko g. 40, 4 kabinetas
Tel. 8 674 47746

 

Gydytojai

MDr. Aleksas Mickonas

Dirba: Vilniuje, Kaune